![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
Citroen C2 S1600 - Domino - 1/24
Allez, op speciaal verzoek van onze gewezen voorzitter ga ik nog eens een paar treads openen. MAAR heren moderators, weze gewaarschuwd, als ik nog 1 maal moet vaststellen dat er zonder kennisgeving een post van mij verplaatst of verwijderd word geef ik er definitief de brui aan!!
Soit, het gaat dus om devolgende kit De wagen komt van bij Renaissence en de pasvorm en kwaliteit vind ik goed. De bodemplaat is gewoon vlak, de ophanging bestaat uit 2 ijzeren staafjes waar een remschijf en de velg aan zitten. Daar valt dus niet zoveel over te vertellen. Ik heb eens een andere manier van bouwen geprobeerd de laatste weken. I.p.v. te wachten tot het interieur klaar is ben ik nu als eerste begonnen aan de body`s. Hoe mooier die lukt, hoe gedetailleerder het interieur word. De bodt is volledig opgeschuurd, panellines uitgediept, alles bijgeplamuurd met putty, secondelijm en bloem. Tussendoor af en toe eens primeren om de vorderingen te kunnen volgen. Ook heb ik op aanraden van Guido (Loixrallyfan) voor de eerste keer gewerkt met spuitplamuur van motip met een zeer goed resultaat tot gevolg. Toen de spuitplamuur droog was heb ik de body opgeschuurd met korrel 4000. Dan de tamiya primer erover, weer geschuurd, body wit gespoten. Nadat het wit uitgehard was alles afgeplakt en italian red over de rest gespoten. Na het uitharden de body met finishing compound behandeld. Daarna de decals erop en ik moet zeggen, dit is een hele mooie en goede decalset. Na het opdrogen heb ik de body volledig ontdaan wan sol resten en er 3 lagen vernis over gespoten. Normaal stop ik na 2 lagen maar omdat deze in een display case komt mocht hij van mij een beetje meer glimmen. Het resultaat :
__________________
|
#2
|
||||
|
||||
Daarna heb ik de velgen onder handen genomen, alleen, deze waren van mindere kwaliteit. Dus effe gaan rondneuzen en tot de vaststelling gekomen dat de 206wrc dezelfde velgen heeft. Enige verschil is dat de 206 5 wielbouten heeft en de C2 maar 4. Maar das een toegeving waar ik mee kan leven daar het resultaat een hele verbetering is. Velgen voorzien van ventieltjes, wit gespoten en van de nodige decals voorzien. Daarna de bandjes opgeschuurd met hetvolgende resultaat :
Deze worden nog verder geweatherd zodat ze wat meer diepte krijgen. Vandaag ben ik begonnen aan de rolkooi. Zoals bij de meeste resinkits zag deze rolkooi er ook niet uit. Dus ga ik maar een nieuwe maken. Dit is voor mij de eerste keer dus ik zie wel waar het schip strand, resultaat tot nu toe :
__________________
Last edited by Doc; 20-06-2010 at 20:19. |
#3
|
||||
|
||||
![]() Heb deze wagen afgelopen vrijdag al mogen bewonderen en hij ziet er al erg goed uit! ![]()
__________________
www.rallyfotos.nl "Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon." |
#4
|
||||
|
||||
![]() ![]() ![]() Met nen dikke "dank u wel!!". Voordeel bij zelf een rolkooi te maken: je kan er moeilijk je vingers aan verbranden... ![]()
__________________
Groetjes, Domi. |
#5
|
||||
|
||||
Quote:
![]() Ook ik heb de kas vrijdag laatstleden mogen bewonderen en ik moet zeggen dat er prima spuitwerk werd gedaan. ![]() Ben benieuwd naar de vorderingen van de rolkooi. ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#6
|
|||
|
|||
Philip,
Van welk materiaal maak je de kooi? (evergreen) Dat ga je toch eens moeten voor doen! Voor de rest, Tot nog toe...Goe bezig. Maar datgene wat je nu reeds gedaan hebt is het gemakkelijke deel ![]() Zet er de raampartij eens in, De lichten ,hoe is dit glas? (vacuumformed) De details binnen? Enz, Grtz G ![]() |
#7
|
||||
|
||||
@ Nismo en Dominique : Grapjassen.
![]() ![]()
__________________
|
#8
|
||||
|
||||
Quote:
Voor de rolkooi gebruik ik geen Evergreen. Dominique Lemmens(Racer) heeft me attent gemaakt op styreen staafjes, platen, eigenlijk alle vormen die je maar wilt. Het merk weet ik niet, staat er ook niet op, maar het komt uit een Hobbyshop in Zonhoven. Dit spul heeft 2 voordelen : Het is veel goedkoper, ongeveer 1,5eu per meter en ten tweede laat het zich zonder verwarmen in de juiste hoek plooien. Heel fijn spul om mee te werken. Het is vooral veel passen en meten. Ik ben ondertussen nog iets verder gevorderd. Het is allemaal niet 100%, maar eens gemonteerd in de auto ga je er toch zo gek veel niet van zien. Het interieur is redelijk gedetailleerd, er zit een deel PE bij en de ruiten zien er niet slecht uit. Mooi kitje. groetjes
__________________
|
#9
|
|||
|
|||
MAAAAAR schatje,
Weet wél dat ik U op de voet volg éh.... Grtz, G |
#10
|
||||
|
||||
Afgelopen week nog veel gedaan aan de rolkooi. Ik ben er nog niet maar het gaat wel de goede kant uit.
Ik de rest van de kooi vandaag geschuurd en eens een laagje spuitplamuur erover gespoten. Morgen dus maar weer verder.
__________________
|
#11
|
||||
|
||||
Hoe dik is de pijp die je gebruikt hebt? Het lijkt wat dik... En het kruis achter de rijders lijkt een scheve poot te hebben (rechtsachter). Verder ziet het er goed uit.
__________________
www.rallyfotos.nl "Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon." |
#12
|
||||
|
||||
Het kruis achter de piloot klopt, deze was losgekomen tijdens het schuren.
De diameter van de rolkooi is idd iets dikker dan de standaard tamiya rolkooi. Het is echter in real life minder storens dan op de foto`s. Daar lijkt het extreem. Let wel, er word nog stevig geschuurd aan de kooi, dus hij word nog wel wat smaller.
__________________
|
#13
|
||||
|
||||
Tja, gisterenavond had ik net het gevoel alsof ik Piet Huysentruyt
op bezoek had gehad : Hewel Philip, Had hebben he heleerd handaag? Les heen : Tim heeft gelijk Les twee : Tim heeft gelijk Les drie : Tim heeft altijd gelijk!! Dus maar eens aan het meten gegaan en idd, rolkooi is royaal te dik. Dus PS genomen ter dikte van Tamiya rolkooien en opnieuw begonnen We weten weeral wat doen deze week. ![]() ![]()
__________________
Last edited by Doc; 07-07-2010 at 20:32. |
#14
|
||||
|
||||
Quote:
![]() Dat ziet er veel beter uit zo!! ![]()
__________________
www.rallyfotos.nl "Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon." |
#15
|
|||
|
|||
Doc,
Zeg nu zelf... Véééél beter zo éh ! Ge kunt de kooi (die prominent aanwezig is in de wagen) beter een -op schaal- té kleine diameter geven dan wat anders. Hiermee bedoel ik dat indien je -op schaal- een dikte nodig hebt van 1.2 mm je beter nog 1.0mm neemt dan 1.3mm. Tuurlijk alles op schaal maken is en blijft het best maar toegevingen van een bepaald kaliber zijn -visueel- toegestaan. Wachtend "met EEEEnorm veel respect voor de bij deze hitte bouwende hobby'ist" op een update; Grtz, G ![]() |
![]() |
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
|
|